O mně

Život je o růstu, a proto  na sobě stále pracuji.  Již 17 let se věnuji sebezkušenostnímu tréninkem zaměřeným na práci s emocemi, pochopení a přestavění vlastních vzorců chování a zlepšování fungování ve vztazích. Jsem koučkou  a „praktickým filozofem“ – pomáhám lidem zorientovat se v jejich vlastních hodnotách, vzorcích myšlení a chování a nalézt praktické a funkční řešení jejich problémů. 

Můj příběh

Narodila jsem se v roce 1978. Jsem vdaná a mám dvě děti. Vystudovala jsem právnickou fakultu a 15 let jsem pracovala na řídících manažerských funkcích v soukromém sektoru. 

Již jako dítě jsem si kladla otázky proč tady jsem, jak funguje svět  a život a přišlo mi, že za tím vším přece musí být ještě něco jiného než jen to, že se narodím, prožiji nějak svůj život a pak umřu. Říkala jsem si, že to přece nemůže být celé, že to vše musí být ještě více mnohorozměrné, jinak by to prostě nemělo smysl.

O něco později, již jako dospělá, jsem si uvědomila, že nedokážu být spokojená jen v tom, co jsem viděla u lidí okolo sebe jako běžné – tj. najít si dobrou práci, vydělávat peníze, vdát se a mít děti a ve volném čase si jen tak „užívat“ dovolené, koníčky apod. Došlo mi, že mi to nestačí a že k tomu, abych byla spokojená, potřebuji věci víc pochopit a jít mnohem víc do hloubky a poznat souvislosti a především poznat sama sebe. 

Odpovědi na svoje otázky jsem hledala všude možně, v knihách, v různých kurzech osobního rozvoje,  nebo třeba během roční cesty po světě.  Zlom přišel v roce 2004, kdy jsem našla sebezkušenostní vzdělávací systém Principy života®, jehož východiskem je teze, že člověk je zcela zodpovědný za svůj život a za vše, co v něm má či nemá a tím pádem může spoustu věcí ve svém životě aktivně ovlivnit k obrazu svému. Najednou mi začalo vše do sebe zapadat a já měla konečně pocit, že jsem našla to, co jsem tak dlouho hledala. 

Od té doby se věnuji svému osobnímu rozvoji, cíleně objevuji a měním svoje často omezující vzorce chování a zjišťuji, kdo vlastně jsem, proč mi některé věci v životě fungují a proč některé ne a jak na to, abych byla v životě opravdu spokojená. 

Díky práci na sobě jsem se vymotala z celé řady zdánlivě neřešitelných peripetií – po sérii nevydařených vztahů se mi podařilo vytvořit opravdu fungující vztah se svým mužem, kde se oba cítíme dobře a jsme si vzájemně oporou. V pracovní oblasti jsem změnila spoustu nefunkčních představ o sobě a poté pracovala na zajímavých pracovních pozicích a projektech. Tím vším to ale zdaleka nekončí, to vše je jenom jakýsi pomyslný základ k tomu, abych mohla jít dál, hledat a rozvíjet svůj potenciál.

Můj muž Jiří Rozsíval, je také koučem a máme spolu  syna. Já mám ještě dceru z předchozího vztahu a můj muž má také ještě dvě děti z jeho předchozího manželství. Díky tomu máme spoustu zkušeností s tím, jak se vyrovnat s rozvodem, jak sladit dohromady vztahy s vlastními a nevlastními dětmi a především, jak budovat rovnocenný partnerský vztah muže a ženy a být sobě oporou.

Zaměřuji se na práci s lidmi, kteří chtějí od svého života víc a chtějí se posunout ve vztazích   –  partnerských, s dětmi vlastními i nevlastními, v rodině, v práci nebo ve vztahu k sobě samotným a ke svému tělu. 

V rámci koučovacích konzultací nabízím možnost podívat se na svůj život  z mnohem širší perspektivy, pojmenovat a přestavět mnohdy nefunkční vzorce chování a zlepšit svůj život.